Teplovzdušné kúrenia Webasto radu Air Top zabezpečia teplú kabínu vodiča, alebo spaciu kabínu aj počas extrémne chladných dní a nocí. Kompaktné kúrenie sa montuje v interiéri a zohrieva vzduch na želanú teplotu, ktorú potom udržiava.

Výhody : jednoduchá montáž, extrémne tichá prevádzka, nízky el. príkon.

Pre bližšie informácie si pozrite produktový list Air Top Evo 3900 / 5500

alebo produktový list Air Top 2000 ST,

Teplovodné kúrenia Thermo 50 a Thermo 90 ST pracujú ako centrálne kúrenia s palivom z nádrže. Zohrievajú chladiacu kvapalinu, ktorá potom prúdi cez radiátor kúrenia a motor.

Výhody : už bez studených štartov, malé rozmery, tichá prevádzka.

Pozrite si produktový list Thermo 50 aleboThermo 90 ST


Jachty a člny

1.) – Výstup teplého vzduchu
2.) – Prívod paliva
3.) – Teplovzdušné kúrenie
4.) – Vstup čerstvého vzduchu
5.) – Prívod vzduchu
6.) – Odvod spalín

Aj pre plachetnice a motorové jachty ponúka Webasto optimálne vykurovacie systémy. Teplovzdušné kúrenia radu Air Top sa montujú pod palubu a bežia na palivo z nádrže. Vykurujú teda aj pri stojacom motore spálne, salóny, atď.

Teplovodný systém Webasto je centrálne kúrenie na palube, ktoré beží aj pri stojacom motore. Do chladiaceho okruhu motora sa napojí teplovodné kúrenie, ktoré potom zohrieva chladiacu kvapalinu a tá prúdi cez vykurovacie telesá.

Výhody teplovzdušných kúrení: nízka spotreba paliva, extrémne tichá prevádzka, výhodná cena pri dodatočnej montáži. Výhody teplovodných kúrení: stále teplá voda v kuchyni a v kúpelni, montáž v motorovom priestore.


Pracovné stroje

Optimálna pracovná teplota ani v extrémnych podmienkach nie je pre nezávislé kúrenie problémom. Teplovzdušné a teplovodné systémy existujú samozrejme aj pre mobilné pracovné miesta, akými sú bagre, žeriavy, atď. Vždy presvedčia osvedčenou technikou, vysokými výkonmi, jednoduchou obsluhou a servisom.