Montáž vzduchového pruženia pre ľahké úžitkové vozidlá

Bežné oceľové pružiny pri vysokom zaťažení pomerne rýchlo degradujú, strácajú predpätie a odpruženie už nespĺňa požiadavky na komfort ani bezpečnosť. Dôsledkom únavy bežnej – listovej či vinutej – pružiny je, že zadná časť vozidla viditeľne klesá. Následkom toho vozidlo stráca komfort, jazdné vlastnosti i bezpečnosť. Pruženiu takisto dáva poriadne zabrať nerovnomerné zaťažovanie ložnej plochy. Optimálnym riešením je inštalácia prídavného vzduchového pruženia.
Systém prídavného vzduchového pruženia posunie jazdné i prevádzkové vlastnosti úžitkového vozidla na úplne inú úroveň. Umožní vyrovnávať svetlú výšku vozidla v pozdĺžnom i priečnom smere a ak je to potrebné, zmeniť jeho svetlú výšku. Vzduchové pruženie je mimoriadne vhodné pre vozidlá s trvalým vysokým zaťažením – pojazdné dielne, pojazdné predajne či rôzne kempovacie dodávky.
Ovládanie systému je nesmierne jednoduché: stlačením tlačidla na ovládacom paneli sa aktivuje kompresor a cez zásobník vzduchu doplní vzduchové vaky na náprave. Oba môže natlakovať rovnako a dosiahnuť tak symetrické zdvihnutie oboch strán karosérie, ale pokiaľ vozidlo je zaťažené nerovnomerne, dá sa pohodlne nastaviť každá strana samostatne tak, aby vozidlo stálo rovno.

Ponúkame dva druhy vzduchového pruženia:

  1. prídavné pre zadnú nápravu,
  2. plnohodnotné vzduchové pruženie pre prednú, zadnú, alebo obe nápravy.

Systém je vždy dodávaný ako kompletný set pre konkrétny typ vozidla s presnými súčiastkami – kompresor, vzduchové vaky, regulačné ventily, hadice, spojky, kabeláž a ovládače s kontrolným panelom. Samozrejmosťou je homologácia systému pre prevádzku v EU.