Montáž a servis nezávislých kúrení

Montáž a servis nezávislých kúrení

Tepelný komfort v autobuse najlepšie zabezpečí výkonné nezávislé kúrenie. Môže ísť bez obmedzení niekoľko hodín, nezávisle na chode motora, a vďaka termostatu udržiavať zvolenú teplotu v celom interiéri – stačí mu dostatočná kapacita akumulátora a dostatok paliva v nádrži. Aj pre autobusy sú dispozícii sú riešenia s teplovodným aj teplovzdušným nezávislým kúrením. Výhodou teplovzdušného systému je kompaktnosť a fakticky okamžitá dodávka teplého vzduchu do kabíny vozidla. Teplovodné nezávislé kúrenie predhrieva najprv motor, až následne kabínu vozidla. Predhriaty motor však pracuje oveľa efektívnejšie, produkuje menej škodlivín a má dlhšiu životnosť.

Systémy kúrenia pre autobusy

Produktový rad Webasto zahŕňa teplovzdušné a teplovodné kúrenia s rôznymi funkciami a kapacitami ohrevu. Okrem toho ponúkame kompletné, predbežne montované nádrže, vodné čerpadlá a príslušenstvo, ako aj svetový servis.,

Teplovzdušné kúrenia: Jednoduché a kompaktné

U systémov, založených na vzduchu, sa vzduch zohrieva okamžite predtým, ako je presmerovaný do interiéru autobusu – extrémne rýchly a účinný spôsob kúrenia. Teplovzdušné kúrenia Webasto Air Top sú vhodné na rýchle, ekonomické kúrenie v minibusoch a midibusoch.

Air Top 2000 STCAir Top 2000 STC

Jednoduché a nákladovo efektívne riešenie. Kompaktné teplovzdušné kúrenie Air Top 2000 STC je impozantné vďaka svojej univerzálnosti a nízkej spotrebe paliva.

 

Air Top Evo 40/55 Air Top Evo 40/55

Evolúcia s vyšším výkonom a univerzálnosťou. Model Air Top Evo ponúka viac pohodlia a komfortu, bezpečnosť a väčší vykurovací výkon pre veľké nákladné a úžitkové vozidlá.

 

Teplovodné kúrenia: Dvakrát také úsporné

Vodný systém Thermo zohrieva vlastný okruh vodného chladenia vozidla za účelom predhriatia motora a interiéru. Predhriaty motor štartuje oveľa jednoduchšie, spotrebuje menej paliva a emituje menej škodlivín.

Thermo 230/300/350 Thermo 230/300/350

Pripravený na štart aj pri nízkych teplotách. Tieto vysoko výkonné teplovodné kúrenie radu Thermo, zohreje veľké motory na vhodnú prevádzkovú teplotu pred skutočným naštartovaním motora. Priestory pre pasažierov v autobusoch verejnej dopravy alebo diaľkových autobusoch budú aj po dlhej dobe státia zohriate na príjemnú teplotu nezávisle na chode motora.

Thermo Pro 90 Thermo Pro 90

Ľahké a robustné. Thermo Pro 90 je špeciálne navrhnuté pre použitie v nákladných a úžitkových vozidlách, ako aj pre minibusy.

 

NOVINKA
Thermo Top Pro 120/150 Thermo Top Pro 120/150

Väčší výkon a inovácia pre pohodlie a bezpečnosť zákazníkov. Thermo Top Pro 120 a Thermo Top Pro 150 predstavujú novú generáciu teplovodných kúrení vo vysoko výkonných kategóriách 12 a 15 kW. Každé z týchto výkonných kúrení je dostupné vo verzii 12 a 24 V a sú ideálne vhodné na použitie v minibusoch a midibusoch, nákladných vozidlách, stavebných strojoch a poľnohospodárskych strojoch.