Montáž a servis nezávislých kúrení

Fotogaléria Montáž a servis nezávislých kúrení

Teplovodné nezávislé kúrenie

Čo najrýchlejšie dosiahnutie pracovnej teploty je pre motor nákladného vozidla minimálne rovnako dôležité, ako pre motor osobného vozidla. Moderné motory plniace aktuálne emisné normy produkujú minimálne množstvo zvyškového tepla a zohrievanie motora chodom na voľnobeh je pre moderný motor dokonca škodlivé. Studený motor pracuje neúčinne, čím sa zvyšuje jeho opotrebovanie a skracuje životnosť a zvyšuje spotreba paliva. Vhodným riešením je montáž teplovodného nezávislého kúrenia. Je integrované do chladiaceho okruhu motora a zabezpečuje efektívne zahriatie motora na prevádzkovú teplotu už pred spustením motora. Tým je zaručená pripravenosť na štart, a to aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách. Príjemným bonusom je predhriata kabína vozidla.
Teplovodné kúrenia Webasto sú dostupné s výstupným rozsahom 2,2 až 35 kW.
Najbežnejšie používanými sú zariadenia Webasto radu Thermo Pro.

Thermo Pro 50 EcoThermo Pro 50 Eco
Ľahké a výkonné. Thermo Pre 50 Eco bolo navrhnuté špeciálne pre použitie v ľahkých nákladných, malých až stredne veľkých úžitkových a špeciálnych vozidlách. Jeho kompaktné rozmery a ľahká konštrukcia umožňuje inštaláciu dokonca aj vo vozidlách s obmedzeným priestorom.

 

Thermo Pro 90 Thermo Pro 90
Ľahké a robustné. Thermo Pro 90 je špeciálne navrhnuté pre použitie v nákladných a úžitkových vozidlách, ako aj pre minibusy.

 

 

Thermo Top Evo Thermo Top Evo
Rýchle a spoľahlivé štartovanie v zime. Generácia nezávislých kúrení pri parkovaní Thermo Top Evo bola vyvinutá najmä pre nové modely automobilov a vozidlá s obmedzeným montážnym priestorom. Vďaka účinnému systému kúrenia je vozidlo rýchlo a spoľahlivo pripravené na štartovanie.

 

Thermo Top Pro 120/150Thermo Top Pro 120/150
Väčší výkon a inovácia pre pohodlie a bezpečnosť zákazníkov. Thermo Top Pro 120 a Thermo Top Pro 150 predstavujú novú generáciu teplovodných kúrení vo vysoko výkonných kategóriách 12 a 15 kW. Každé z týchto výkonných kúrení je dostupné vo verzii 12 a 24 V a sú ideálne vhodné na použitie v minibusoch a midibusoch, nákladných vozidlách, stavebných strojoch a poľnohospodárskych strojoch.


Teplovzdušné nezávislé kúrenie

Teplovzdušné nezávislé kúrenie zabezpečí komfortné teplo v kabíne vodiča počas prestávok a aj v noci. Kabína je útulne vyhriata a v prípade včasného zapnutia má vodič čistý výhľad bez ľadu a snehu – a to všetko s jednoduchou montážou aj obsluhou. Kúrenie má vlastný termostat a plynule si reguluje výkon podľa nastavenej teploty. Teplovzdušné kúrenia robia Vaše vozidlá viac komfortnými, účinnými a úspornými počas zimy! Teplovzdušné nezávislé kúrenie má minimálne nároky na el. prúd aj na palivo, takže môže ísť vo vozidle s vypnutým motorom i mnoho hodín.
Teplovzdušné kúrenia zohrievajú vzduch priamo v telese kúrenia a privádzajú ho do kabíny, čím je zaručené veľmi rýchle a účinné zohriatie kabíny.

Webasto dodáva teplovzdušné kúrenia s výstupným rozsahom 0,9 až 16 kW.

Najbežnejšie používanými zariadeniami sú Webasto Air Top 2000 STC a Air Top EVO40/55.

Air Top 2000 STCAir Top 2000 STC

Jednoduché a nákladovo efektívne riešenie. Kompaktné teplovzdušné kúrenie Air Top 2000 STC je impozantné vďaka svojej univerzálnosti a nízkej spotrebe paliva.

Kompaktná konštrukcia Air Top 2000 STC umožňuje rýchlu montáž buď v interiéri alebo exteriéri vozidla. Kúrenie rýchlo a nehlučne zohrieva vzduch v interiéri alebo v priestore pre náklad a udržuje stálu teplotu podľa nastavenia. Používateľ má možnosť výberu medzi recirkuláciou a režimom čerstvého vzduchu.

Údržba a oprava kúrenia je jednoduchá. Konštrukcia a nízka spotreba paliva robí Air Top 2000 STC ekonomickým na prevádzku

Air Top Evo 40/55

Air Top Evo 40/55

Teplovzdušné kúrenia ponúkajú nepretržitý vykurovací výkon prostredníctvom plynulej modulácie. Vychutnajte si presné a konštantné teploty vo vnútri vášho obytného vozidla v akejkoľvek nadmorskej výške a za akýchkoľvek poveternostných podmienok.

Kúrenie pracuje potichu, pričom spotrebúva minimum elektrickej energie a paliva. Vyberte si z možnosti montáže vonku, v dvojitej podlahe alebo vo vnútri vozidla. Integrovaný snímač nadmorskej výšky nepretržite zaručuje optimálny proces spaľovania vo výškach až do 2 200 m – pri nízkom tlaku vzduchu a s nízkym podielom kyslíka.
Modely Air Top Evo štandardne disponujú zabudovaným snímačom tlaku vzduchu.

Boli vyvinuté špecifické súpravy, ktoré špecificky vyhovujú jedinečným potrebám a požiadavkám trhu rekreačných vozidiel.
Použitie súpravy pre rekreačné vozidlá zaručuje maximálne spokojných zákazníkov:

  •  Extra nízkošumové aplikácie (veľmi tiché dávkovacie čerpadlá, vibračné klepacie držiaky)
  • Tlmiče výfukového systému a prívodu vzduchu
  • Snímač vonkajšej teploty povinný pre použitie v rekreačných vozidlách
  • Rýchla a jednoduchá inštalácia vďaka novej organizácii výstroja je súčasťou inštalačných prehľadov

Dodávame, montujeme a servisujeme nezávislé kúrenia značky Webasto a Eberspächer.

Webasto  Eberspacher


Fotogaléria Montáž a servis nezávislých kúrení lode

Jachty a člny

Aj pre plachetnice a motorové jachty ponúka Webasto optimálne vykurovacie systémy. Teplovzdušné kúrenia radu Air Top sa montujú pod palubu a bežia na palivo z nádrže. Vykurujú teda aj pri stojacom motore spálne, salóny, atď.

Teplovodný systém Webasto je centrálne kúrenie na palube, ktoré beží aj pri stojacom motore. Do chladiaceho okruhu motora sa napojí teplovodné kúrenie, ktoré potom zohrieva chladiacu kvapalinu a tá prúdi cez vykurovacie telesá.

Jachty a člny

Výhody teplovzdušných kúrení: nízka spotreba paliva, extrémne tichá prevádzka, výhodná cena pri dodatočnej montáži. Výhody teplovodných kúrení: stále teplá voda v kuchyni a v kúpelni, montáž v motorovom priestore.

1.) – Výstup teplého vzduchu
2.) – Prívod paliva
3.) – Teplovzdušné kúrenie
4.) – Vstup čerstvého vzduchu
5.) – Prívod vzduchu
6.) – Odvod spalín


Pracovné stroje

Optimálna pracovná teplota ani v extrémnych podmienkach nie je pre nezávislé kúrenie problémom. Teplovzdušné a teplovodné systémy existujú samozrejme aj pre mobilné pracovné miesta, akými sú bagre, žeriavy, atď. Vždy presvedčia osvedčenou technikou, vysokými výkonmi, jednoduchou obsluhou a servisom.