Montáž a servis klimatizácií

Montáž a servis klimatizácií

Cestovanie v autobuse bez klimatizácie môže byť v letných mesiacoch doslova utrpením a často aj zdraviu nebezpečným zážitkom. Keďže plocha zasklenia je na autobuse obrovská, dokáže teplota vo vnútri v letných horúčavách hravo presiahnuť aj 50 st. Celzia. Preto je nevyhnutné kabínu chladiť klimatizáciou. Takisto je veľmi dôležité klimatizáciu pravidelne servisovať, aby bola zachovaná jej funkčnosť, spoľahlivosť a zdravotná nezávadnosť. Vykonávame kompletnú škálu činností – opravy klimatizácií, pravidelný servis, dezinfekciu aj čistenie a výmeny kabínových filtrov klimatizácie. Disponujeme všetkými potrebnými zariadeniami pre zistenie úniku chladiaceho média či nesprávnu funkciu komponentov systému klimatizácie. Tlakovú skúšku tesnosti vykonávame stlačeným dusíkom alebo zmesou dusíka a vodíka, plníme všetkými bežne používanými chladivami. Pri poruche vedenia máme k dispozícii komponenty a zariadenia pre výrobu nových tlakových hadíc. Bohaté skúsenosti máme aj s dodatočnou montážou klimatizácie do autobusov, ktoré ňou neboli vybavené vo výrobe. Takéto zástavby sme už vykonali na niekoľkých desiatkach autobusov. V prípade potreby sme schopní k autobusu aj prísť s našou pojazdnou dielňou.
 

Strešné klimatizačné systémy

Webasto ponúka strešné klimatizačné jednotky s chladiacimi kapacitami od 3,5 do 18,0 kW.

Strešná klimatizácia (19,0 až 36,0 kW) Strešná klimatizácia (19,0 až 36,0 kW)

Dokonalá klimatizácia pre midibusy. Tento rad modulárnych strešných klimatizácií je navrhnutý pre midibusy. Vysoká energetická účinnosť a úspora je dosiahnutá vďaka inteligentnému ovládaniu ventilátorov kondenzátora a kompresora.

Strešná klimatizácia (8,5 až 15,5 kW) Strešná klimatizácia (8,5 až 15,5 kW)

Dokonalá klimatizácia pre malé a stredne veľké autobusy. Strešné klimatizácie sú špeciálne navrhnuté na klimatizovanie malých a stredne veľkých autobusov s maximálne 35 sedadlami.

 

Strešná klimatizácia 3,5 - 6,2 kW Strešná klimatizácia 3,5 – 6,2 kW

Prvotriedna klimatizácia do úžitkových vozidiel a stavebných či poľnohospodárskych strojov. Tieto strešné klimatizačné systémy sú univerzálne a použiteľné v minibusoch, sanitkách a hasičských vozidlách, ako aj v stavebných a poľnohospodárskych strojoch.

 

Integrované jednotky klimatizácie

Webasto ponúka integrované klimatizačné jednotky s chladiacimi kapacitami od 4,0 do 16,0 kW.

Integrované klimatizačné systémy (12,0 - 16,0 kW) Integrované klimatizačné systémy (12,0 – 16,0 kW)

Optimálne klimatizačné riešenia pre minibusy s maximálne 25 sedadlami. Tieto integrované klimatizácie vytvoria príjemné podmienky pre šoféra a cestujúcich v minibusoch s maximálne 25 sedadlami.

 

Integrované klimatizačné systémy (4,0 - 5,9 kW) Integrované klimatizačné systémy (4,0 – 5,9 kW)

Prispôsobené klimatizačné riešenia pre úžitkové a špeciálne vozidlá, minibusy, stavebné a poľnohospodárske stroje. Integrované klimatizačné systémy sú univerzálne a použiteľné v minibusoch, sanitkách a hasičských vozidlách, ako aj v stavebných a poľnohospodárskych strojoch.

Integrované klimatizačné systémy (6,0 - 8,9 kW) Integrované klimatizačné systémy (6,0 – 8,9 kW)

Optimálne klimatizačné riešenia pre ľahké úžitkové vozidlá, minibusy a špeciálne vozidlá. Integrované klimatizačné systémy sú univerzálne a použiteľné v minibusoch, sanitkách a hasičských vozidlách, a napríklad tiež v stavebných a poľnohospodárskych strojoch.

Integrované klimatizačné systémy (9,0 - 11,9 kW) Integrované klimatizačné systémy (9,0 – 11,9 kW)

Ideálna klíma pre minibusy s maximálne 15 sedadlami. Tieto integrované klimatizácie vytvoria príjemné podmienky pre šoféra a cestujúcich v minibusoch s maximálne 15 sedadlami.