Od roku 1996 sa naša ponuka rozšírila o dodávku a montáž nezávislých kúrení. Od roku 1999 má firma zastúpenie na predaj a montáž výrobkov značky na území Bratislavy.


Thermo Top – nezávislé kúrenie pre Vaše auto!

1 – THERMO TOP
2 – Trojčasové hodiny
3 – dialkové ovládanie T80 /podľa výberu/

Komfort, ktorý si môže dopriať každý
Asi 160 dní v roku môžeme počítať s teplotami pod 5 °C. To znamená, že komfort a bezpečnosť nezávislého kúrenia môžete využívať veľkú časť roka.
Nie je dôležité, kde sa nachádzate. Vo Vašom aute je príjemné teplo, už keď doň nastupujete. Ten pocit! Môžete si vyzliecť kabát, ktorý Vás pri jazde beztak obmedzuje. Okná sú priehľadné, motor zohriaty. Čo viac si môžete priať?

Sklá bez námrazy a snehu
Ušetríte najmenej štvrťhodinu zoškrabovania námrazy a ľadu z okien. To za Vás urobí nezávislé kúrenie a vy môžete dlhšie spať, alebo spokojne raňajkovať. Odpadá aj znervózňovanie sa so zamrznutými zámkami..

Nezávislé kúrenie chráni nielen motor, ale aj životné prostredie.
Štartovanie zaťažuje motor, aj životné prostredie. Tento problém definitívne vyrieši nezávislé kúrenie, pretože predhriatím sa šetrí nielen motor, ale značne sa zníži aj obsah škodlivých látok vo výfukových plynoch. Motor naskočí aj v najtuhších mrazoch bez namáhania akumulátora a rýchlo dosiahne prevádzkovú teplotu. Od začiatku beží tichšie, čistejšie a má nižšiu spotrebu paliva.
Obsluha Webasto Thermo Top je veľmi jednoduchá. Začiatok kúrenia naprogramujete elektronickými hodinami, alebo ho naštartujete priamo diaľkovým ovládaním. Vyhriate auto je Vám kedykoľvek k dispozícii.

Bezpečnosť
Nejde len o komfort, ale predovšetkým o bezpečnosť. Nezávislé kúrenie odstráni nielen sneh a námrazu z okien vozidla, ale zabráni aj vzniku ďalších vrstiev počas prvých minút jazdy.
K bezpečnej jazde nepatria len čisté okná, dôležitá je tiež príjemná teplota! Prieskumy dokazujú, že väčšina dopravných nehôd v zime sa stane počas prvých 15 minút jazdy, pretože reakčná doba sa pri nízkych teplotách zjavne predlžuje. Ak je však interiér vozidla vyhriaty už pri štarte, vodič je schopný plne sa koncentrovať od začiatku jazdy.

A čo s nezávislým kúrením v lete?
Všetky nezávislé kúrenia Webasto radu Thermo Top ponúkajú v lete programovateľné vetranie. Kúrenie ovláda iba ventilátor vozidla, čím sa do interiéru privádza čerstvý vzduch, ktorý ho schladí o cca 30 °C ešte pred nastúpením do vozidla.

Aký je princíp činnosti?
Nezávislé kúrenie zohrieva vlastný okruh vody vo vozidle. Vznikajúce teplo sa prenáša pomocou ventilátora do interiéru vozidla a súčasne sa predhrieva aj motor.