Autoalarm, imobilizér a komunikačné zariadenia pracujúce s GSM a GPS
Jedinečný systém ochrany motorového vozidla, ktorý sa skladá z kombinácie autoalarmu, imobilizéru a komunikačných zariadení pracujúcich s technológiami GSM a GPS. Tento produkt pochádza z Talianska, od špičkového výrobcu zabezpečovacej techniky Meta System. Zariadenie MetaSAT je jedinečné svojou funkciou a prevedením. Okrem funkcií klasického autoalarmu a imobilizéru, vám ponúka širokú škálu nadštandardných služieb. Konkrétne ide o notifikáciu majiteľa vozidla v prípade nebezpečnej situácie prostredníctvom varovných SMS alebo hlasových správ, lokalizáciu motorového vozidla prostredníctvom GPS komunikácie a notifikácie operačného strediska v kritických situáciách.

Systém MetaSAT chráni Vaše zdravie!

V prípade havárie, systém automaticky kontaktuje operačné stredisko, ktoré zaistí okamžitú pomoc. Akonáhle operačné stredisko dostane hlásenie o havárii, stredisko okamžite lokalizuje miesto nehody a bez odkladu zašle na miesto nehody pomoc (záchranná služba, polícia, hasiči, odťahová služba). Detekcia havárie je vyhodnocovaná riadiacou jednotkou MetaSAT v spolupráci s nárazovým snímačom, ktorý je súčasťou systému MetaSAT.

Operačné stredisko Altea.

Operačné stredisko Altea je Vám 24 hodín denne k dispozícii, nech ste kdekoľvek v Európe. V rámci svojich služieb Vám pomôže v kritických situáciách ako sú havária mot. vozidla alebo odcudzenie mot. vozidla. Nech ste kdekoľvek, operátor s Vami komunikuje vo vašom materinskom jazyku. Či už potrebujete pomoc, alebo treba lokalizovať vaše motorové vozidlo, pomoc je vždy na dosah ruky.

Meta.SAT chráni vaše vozidlo!

V priebehu niekoľkých sekúnd po vypnutí zapaľovania motorového vozidla sa systém sám uvedie do „strážiaceho“ stavu, v rámci ktorého kontroluje vozidlo na neoprávnený pokus naštartovania (zapnutia zapaľovania) alebo neoprávneného pohnutia vozidla. Takisto v spolupráci s autoalarmom chráni ďalšími funkciami vozidlo, ako môžu byť kapotové spínače, otrasový a polohový senzor, senzor ochrany vnútorného priestoru vozidla, napäťový senzor, atď. Po zapnutí autoalarmu sú všetky funkcie ochrany aktívne a pri akomkoľvek narušení ochrany motorového vozidla či už z pohľadu ochrany autoalarmom alebo MetaSAT, je majiteľ notifikovaný SMS správou alebo hlasovou správou (volaním na určené tel. číslo).

Príklad z praxe: Majiteľ odblokuje autoalarm (odomkne) motorového vozidla a nasadne do vnútra, zadá bezpečnostný kód, naštartuje motorové vozidlo a vydá sa za svojim cieľom. Počas cesty sa dostane do kolízie, ktorá končí haváriou motorového vozidla. Vodič je zakliesnený v motorovom vozidle a je v šoku. Nie je schopný si sám pomôcť, resp. privolať pomoc. Systém MetaSAT okamžite po náraze vyhodnotí situáciu a kontaktuje operačné stredisko s informáciou o kolízii. Operačné stredisko vysiela na miesto nehody potrebnú pomoc. V takýchto prípadoch hrajú v zápase o život účastníkov nehody veľkú úlohu aj sekundy. Systém MetaSAT vám môže zachrániť život!


Pozrite si produktový list MetaSAT (544kB)

Systém MetaSAT sa skladá z nasledovných súčastí:

  • Riadiaca jednotka satelitného systému
  • Klávesnica pre vypínanie sytému a telefonovanie
  • GSM prijímač, ktorý na základe informácií zo satelitov neustále zisťuje presnú polohu vozidla
  • GSM anténa anténa mobilnej telefónnej siete
  • Snímač polohy zaregistruje zmenu polohy vozidla
  • Snímač nárazu signalizuje haváriu auta
  • Hands-free súprava mikrofón a reproduktor pre hlasitý odposluch vo vozidle